Darmowa dostawa od 2500 zł

TAPETY JAKO OKLEINY MEBLOWE

TAPETY JAKO OKLEINY MEBLOWE

Tapety od momentu wynalezienia przebyły bardzo długą drogę. Dzisiaj nowoczesne i różnorodne materiały z których są wytwarzane, pozwalają stosować je w bardzo szerokim zakresie, na przykład jako okleiny na meble. Daje to niesamowite i zupełnie nowe możliwości zarówno projektantom wnętrz, jak i każdej osobie, która zapragnie sprawnie i stosunkowo niewielkim kosztem, stylowo odświeżyć wygląd swojego mieszkania, biura lub lokalu usługowego.

Okleiny na meble: oryginalne i stylowe

Przyglądając się możliwościom, jakie daje nam zastosowanie tworzonych na zamówienie i na wymiar nowoczesnych tapet, nie sposób przecenić opcji oklejania mebli. To właśnie ta możliwość zwiększa rozmach i jakość zmian, jakich możemy dokonać w domu lub w biurze, na niepotykaną dotąd skalę i – co również istotne – przy zastosowaniu względnie ograniczonych środków. Współcześnie możemy co prawda nabyć meble o bardzo zróżnicowanym designie jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni, nie dotyczy to już jednak kolorystyki i wzorów oklein, które są zazwyczaj ograniczone do kilku podstawowych i najbardziej popularnych opcji. I właśnie tutaj przychodzą nam z pomocą nowoczesne tapety, które dzięki nowatorskim materiałom (tapety winylowe) oraz praktycznie nieograniczonemu wyborowi wzorów (tworzone na zamówienie), z powodzeniem spełniają również funkcję oklein na meble: do kuchni, salonu, biura, pokoju dziecięcego, a nawet łazienki. Przyjrzyjmy się zatem licznym zaletom płynącym z takiego wykorzystania tapet winylowych.

Tapety na wymiar: luksus w zasięgu ręki

Żyjemy w czasach, gdy trendy zmieniają się w zawrotnym tempie. Nie sposób za nimi nadążyć, a już na pewno niewielu stać na to, aby zmieniać wystrój wnętrz zależnie od bieżącej mody. Nowoczesne technologie pozwalają jednak dać upust wyobraźni bez potrzeby przemeblowywania całego pomieszczenia (mieszkalnego, biurowego lub usługowego), umożliwiając nam cieszenie się zawsze stylowym i modnym wystrojem wnętrz. Takie możliwości dają nam nowoczesne tapety, które produkowane są nie tylko na bardzo wygodnych i wszechstronnych w aplikacji materiałach, ale także oferują nieskończoną liczbę kombinacji wzorów i kolorów. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą tapety (okleiny) tworzone na wymiar na indywidualne zamówienie klienta. Luksus, który wcześniej był dostępny tylko dla najzamożniejszych, dzisiaj znajduje się w zasięgu każdego z nas. Teraz bez żadnego problemu możemy okleić wspaniałymi, indywidualnie dopasowanymi wzorami, nawet najbardziej nietypowe pomieszczenia, przestrzenie i meble.

Nowy design w mgnieniu oka

Nieciekawie wyglądające, sfatygowane szafki w kuchni, sypialni, łazience, salonie, pokoju dziecięcym, w biurze lub w lokalu usługowym? Brak pomysłu na redesign? Pustka w głowie? Na dobry początek zawsze warto przejrzeć wzory nowoczesnych tapet, aby natychmiast znaleźć inspirację i ujrzeć swoje pomieszczenia w nowym świetle. Zwłaszcza, że współczesne tapety mogą być aplikowane nie tylko na różnych powierzchniach (ściany, drzwi, meble, szkło, itp.), ale również drukowane na materiałach, które umożliwiają aplikację w miejscach jeszcze do niedawna dla tapet niedostępnych, takich jak kuchnie, łazienki, a nawet kabiny prysznicowe, czyli pomieszczenia bezpośrednio wystawione na działanie wody. Nasza kreatywność zatem nie będzie niczym ograniczana. A jeśli dodamy do tego, że proponowane projekty graficzne możemy zastosować jednocześnie na meblach, ścianach, a niekiedy również na innych elementach wystroju wnętrz (poduszki, obicia, zasłony, obrusy, torby, itp.), to szybko zrozumiemy, że ta możliwość może wynieść nasze projekty na niespotykany dotąd poziom stylowej harmonii. Dodatkowo zakładając, że niektóre z tych elementów możemy zamówić w gotowej formie, a doświadczona ekipa montażystów tapet jest nam w stanie okleić całe pomieszczenie w ciągu jednego/dwóch dni (zarówno ściany, jak i meble), to może być również najszybsza z wszystkich możliwych opcji zmiana designu wnętrza. Odporność na uszkodzenia, zmywalność, ekologiczny druk, najlepszy styl, oszczędność czasu i środków – oto zalety stosowania nowoczesnych tapet Wallart w formie oklein.

Nieograniczone możliwości wzornicze

Tapety produkowane na zamówienie dają nam nie tylko możliwość przebierania w dużej ofercie oryginalnych prac, ale również modyfikowania oraz zamawiania indywidualnych projektów, takich jak np. tapet z własnych zdjęć czy też ulubionych wzorów. Innymi słowy, nie musimy ograniczać się do gotowych (i sztampowych) wzorów tapet sprzedawanych hurtowo (zazwyczaj na słabej jakości papierowych materiałach), lecz możemy całkowicie dostosować tapety i okleiny meblowe do swoich potrzeb i upodobań. Dodatkowo, planując zmianę oklejenia ścian lub mebli, nie musimy przemeblowywać całego pomieszczenia pod konkretny projekt tapet, lecz możemy je dostosować do reszty wyposażenia. Z całą pewnością pomogą nam w tym okleiny na meble, których wzory i kolorystyka mogą zostać dobrane przez projektanta lub artystę grafika pod konkretną tapetę oraz pomieszczenie. Pełna swoboda działań i nieograniczone możliwości w projektowaniu wystroju wnętrz, oto główna zaleta zastosowania tapet wykonywanych na zamówienie.

Różnorodne materiały i struktury

Tworzone na zamówienie nowoczesne tapety dają nam również możliwość korzystania z wcześniej wspomnianych różnorodnych materiałów. Te z kolei umożliwiają nam nie tylko rozszerzenie ich zastosowania, jak np. w miejscach narażonych na wilgoć (kuchnia, łazienka), czy też uszkodzenia mechaniczne (przedpokój, pokój dziecięcy), ale również zwiększenie wrażeń estetycznych poprzez zastosowanie różnych struktur (powierzchni tapety). Przykłady? Wyobraźmy sobie, że planujemy naklejenie tapety będącej reprodukcją obrazu olejnego i jednocześnie możemy zastosować materiał z wytłoczoną strukturą płótna lub brush. Inne przykłady: grafika betonu ze strukturą betonu, czy też kwiatowa kompozycja wydrukowana na materiale zawierającym złocenia. Takie możliwości mogą wywindować nasze pomysły na zupełnie nowe wyżyny artystycznej ekspresji.

Okleiny na meble natomiast przygotowywane są na samoprzylepnym winylu laminowanym. Ta forma w tym przypadku sprawdza się najlepiej, gdyż doskonale trzyma się każdej gładkiej powierzchni, a jednocześnie nie powoduje gromadzenia się pęcherzyków powietrza pod powierzchnią okleiny. Jednak co ważniejsze, jest to rozwiązanie również bardzo praktyczne, gdyż tak oklejona powierzchnia jest w pełni zmywalna i można ją czyścić środkami chemicznymi, a nawet szorstką stroną gąbki przeznaczoną do szorowania. Jeśli dodamy do tego ekologiczny druk (lateksowy) bezpieczny dla dzieci i zwierząt, nie sposób przecenić zalet płynących z zastosowania tapet, np. takich jak te oferowane przez Wall Art.

Warto zatem korzystać z możliwości, jakie dają nam nowoczesne tapety tworzone na wymiar na zamówienie, aby kreować pomieszczenia nie tylko piękne i stylowe, ale również zgodne z naszą naturą i oczekiwaniami, dzięki czemu mamy szansę zawsze czuć się w nich bardzo komfortowo.

 

Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published