Darmowa dostawa od 2500 zł

Nowa kuchnia bez remontu? To możliwe!

Nowa kuchnia bez remontu? To możliwe!

Nowa kuchnia bez remontu? To możliwe dzięki tapetom EXTREME!

Kuchnia to szczególne miejsce w naszych domach. To nie tylko centrum dowodzenia posiłkami dla wszystkich domowników, ale też główne forum dyskusyjne podczas towarzyskich spotkań. W przeciwieństwie do salonu, który w dość prosty sposób możemy odmienić dodatkami, zmiana kuchni to poważniejsze przedsięwzięcie, kojarzące się z dużymi wydatkami i długotrwałym remontem. Jeśli nie palisz się do totalnej dekonstrukcji pomieszczenia, ale zmiana kolorów ściereczek jest niewystarczająca - w łatwy i szybki sposób możesz odmienić swoją kuchnię za pomocą tapety samoprzylepnej EXTREME. Dlaczego jest tak wyjątkowa?

Czym jest tapeta samoprzylepna-EXTREME? Poznaj atuty produktu

Materiał EXTREME, na którym drukujemy nasze ekskluzywne tapety samoprzylepne to winyl laminowany o gramaturze 440g/m2. Na warstwę winylu nanosimy dowolny wzór z naszej kolekcji (lub wzór własny), następnie laminujemy. Zewnętrzna warstwa ochronna sprawia, że końcowy produkt jest ekstremalnie odporny na wodę, uszkodzenia mechaniczne i zmywanie. 

Możemy szorować powierzchnię tapety samoprzylepnej szorstką powierzchnią gąbki, używając najsilniejszych detergentów dostępnych na rynku. Jeśli z jakiegoś powodu na oklejonej powierzchni znajdzie się lakier do paznokci czy marker, możemy zmyć zabrudzenie acetonem i w żaden sposób nie uszkodzić nadruku. Materiał EXTREME oprze się również wodzie, parze czy tłustym zabrudzeniom. Posiada certyfikaty niepalności (M1) oraz trudnopalności (B1). 
 


Gdzie mogę zamontować tapetę samoprzylepną? W kuchni i nie tylko!

Materiał EXTREME ma bardzo szerokie pole zastosowań. Jedyne zasady, których musimy się trzymać to montaż na podłożu: gładkim, odtłuszczonym i niepylącym. Kolor frontów mebli wyszedł z mody lub po prostu przestał Ci się podobać? Żaden problem, tapetę nie tylko dostosujemy do wymiarów mebli, ale również dopasujemy wzór do Twoich potrzeb. Wiedz, że każda tapeta samoprzylepna, jak i „zwykła” na flizelinie, nie zostanie dopuszczona do druku bez uprzedniej akceptacji kadru. 

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie i nierzadko elementy z lacobelu, szkła czy stare kafle położone między meblami, kłują w oczy, ale ignorujemy ten estetyczny dyskomfort, chcąc uniknąć inwazyjnych robót budowlanych. Tymczasem każda z tych powierzchni świetnie nadaje się jako baza nowoczesnej tapety samoprzylepnej, która pomimo swojej trwałości, jest równie łatwa w demontażu gdy tylko poczujemy natchnienie na kolejne zmiany. 

Jeśli wasze meble mają się świetnie i wciąż cieszą oko, ale czujecie w sobie zew zmian lub po prostu nie macie ochoty na kolejne odświeżanie zabrudzonej kuchennej ściany, materiał EXTREME również w tym przypadku przyjdzie z odsieczą. Niezależnie od tego czy dysponujecie powierzchnią z płyty kartonowo-gipsowej, betonu czy gładzi gipsowej, wystarczy zabezpieczyć z oklejaną powierzchnię gruntem głęboko penetrującym i z powodzeniem samodzielnie zamontować niepowtarzalne i przede wszystkim ultra odporne dzieło sztuki. W przypadku ścian pomalowanych farbą ceramiczną lub lateksową należy pamiętać, aby przed położeniem gruntu, lekko zmatowić powierzchnię farby. 

Czy montaż tapety samoprzylepnej jest trudny?

Jeśli kojarzysz materiały samoprzylepne z cienką okleiną, bąblami powietrza, chirurgiczną precyzją i brakiem możliwości popełnienia jakiegokolwiek błędu - tapety samoprzylepne EXTREME jest absolutnym przeciwieństwem tego opisu. Jakie są ich główne atuty?

Po pierwsze, materiał jest gruby, więc nie naciągnie się, ani nie zniszczy podczas klejenia. Powierzchnia klejąca składa się z dwóch rodzajów kleju, który rozmieszczony jest na spodzie tapety w postaci licznych, małych, symetrycznie rozmieszczonych puntów. Na powierzchni każdej kropki znajduje się klej o bardzo delikatnych właściwościach adhezyjnych, natomiast w jej środku klej silnie wiążący, który aktywuje się po 24 godzinach od dociśnięcia tapety do powierzchni. 

Dzięki temu rozwiązaniu, w razie popełnienia błędu, możemy kilkakrotnie podrywać tapetę i przyklejać na nowo nie uszkadzając jej. Z kolei nielepka powierzchnia pomiędzy punktami kleju zapewnia swobodny przepływ powietrza i uniemożliwia powstawanie tzw. bąbli lub bezproblemowego ich usunięcia przy pomocy rakli. 

Dlaczego jeszcze warto wybrać tapetę samoprzylepną? 

Tapety samoprzylepne to bardzo szybkie, trwałe i przede wszystkim estetyczne rozwiązanie, które małym nakładem sił i kosztów, może w diametralny sposób zmienić pomieszczenie. Wizualny tuning kuchni, który nie tylko jest efektowny, ale przede wszystkim sprawi, że odnowione powierzchnie będą łatwe w utrzymaniu w czystości i trwałe. 

  • Wystarczy minimum zdolności manualnych, chwila koncentracji i bez brudu, wydatków na fachowców i całkowicie samodzielnie, można cieszyć się spektakularną metamorfozą kuchni. Gwarantujemy, że designerska tapeta samoprzylepna typu EXTREME umieszczona w sercu domu zrobi duże wrażenie na domownikach, jak i gościach!ązanym z brakiem wodoodporności: laminacja tapety chronią ją przed wodą, także taką, która leje się bezpośrednio na tapetę oraz parą. 

Samoprzylepna tapeta ścienna - dwuskładnikowy klej kropelkowy

Materiały samoprzylepne zwane też okleinami budzą wiele emocji. O ile mamy do czynienia z umiarkowanej wielkości naklejkami, doceniamy ich samoprzylepne właściwości, a co za tym idzie łatwość aplikacji. Wszystko komplikuje się wraz ze wzrostem oklejanej powierzchni. Kto próbował, ten wie, że w przypadku większości oklein sprawdza się zasada saperów - mylisz się tylko raz. Próby podrywania materiału, który już związał z podłożem, skazane są na porażkę i w najgorszym wypadku zniszczeniu okleiny. Kolejnych trudności mogą przysporzyć bąble powietrza, często usuwalne wyłącznie przy pomocy igły, delikatnego nakłucia okleiny i wyprowadzaniu powietrza przez powstałą dziurę. 

W przypadku tapety EXTREME rozwiązaliśmy oba te problemy. Zastosowany klej jest dwuskładnikowy oraz rozmieszczony w formie symetrycznych kropelek. Co daje takie rozwiązanie? 

Materiał tej nowoczesnej tapety dzięki zastosowaniu kleju kropelkowego, o małej sile przyczepności początkowej, jest niezwykle łatwy w aplikacji. Pozwala na wielokrotne podrywanie tapety i ponowne układanie jej na podłożu. Umożliwia to aplikację bez pęcherzyków powietrza, zagnieceń, a wszystko to bez uszkodzenia właściwej tapety. Po 24h od aplikacji do podłoża i dociśnięciu do podłoża, klej zamknięty w mikrokapsułkach, uwalnia się i następuje właściwy proces - adhezji - przyklejenia tapety do podłoża. 

Winyl stosowany do materiału EXTREME jest w pełni kryjący, dzięki czemu możemy naklejać tapetę na ciemne powierzchnie, a także tapetę na tapetę, mając pewność, że nic nie będzie przebijać przez nasz nowy wzór. 

Wytrzymała i designerska tapeta do kuchni i łazienki 

Teraz gdy już wiesz, dlaczego opisujemy materiał EXTREME jako zdatny do zadań specjalnych, czas zastanowić się jak wykorzystać jego wyjątkowe właściwości w zaciszu twojego domu. Dwa pomieszczenia, w których panują nieco trudniejsze warunki to kuchnia i łazienka. 

Powierzchnie znajdujące się w pobliżu blatu roboczego czy kuchenki ulegają częstym zabrudzeniom o przeróżnym charakterze. Cokolwiek rozleje się, pryśnie czy zostanie rozsmarowane na tapecie w tzw. fartuchu kuchennym, bez wysiłku usuniesz, używając klasycznej chemii gospodarczej. Tapeta w kuchni to nie tylko znakomita ozdoba i ochrona ściany między blatem a szafkami, ale również pomysł na szybką metamorfozę samych szafek.  

Z kolei tapeta w łazience to pomysł na szybką i czystą metamorfozę kafli. Wystarczy wyrównać fugi, o ile tego potrzebują, wybrać dowolny wzór z naszej kolekcji, nakleić, zasylikonować krawędzie i cieszyć się nową tapetą także pod prysznicem. 

Tapeta samoprzylepna na meble

Jedną z wielu fantastycznych cech tapety EXTREME jest jej samoprzylepność i łatwość aplikacji. Nie potrzebujesz niczego więcej niż tapety i powierzchni, na którą chcesz ją nakleić, co daje nieskończone wręcz możliwości w przeobrażaniu frontów meblowych w każdym pomieszczeniu. Podobnie jak w przypadku tapety na wymiar do aplikacji na ścianę, wystarczy, że wyślesz do nas rozrys frontów wraz z ich rozmiarem, a nasz zespół graficzny przygotuje wizualizację wybranego wzoru. Kolejne fronty nie muszą być powtórzeniem jednego obrazka, a tworzyć swego rodzaju geometryczny kolaż. 

Tapeta na meble jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Nawet w pokojach dziecięcych gdy nasza latorośl postanowi „udekorować” oklejone fronty markerem czy długopisem, z łatwością pozbędziemy się zabrudzeń środkami chemicznymi dostępnymi w każdym domu. 

Czy EXTREME można nakleić na każdą powierzchnię?

Samoprzylepny winyl EXTREME to rozwiązanie na każdą gładką, niepylącą powierzchnię, którą należy też odtłuścić przed oklejaniem. Choć materiał ten ma wiele różnych zastosowań, jak sama nazwa wskazuje, jest przede wszystkim tapetą i nadaje się do montażu na ścianę. W przypadku takiego montażu musimy pamiętać o zagruntowaniu ściany gruntem głęboko penetrującym lub jeśli kleimy tapetę na uprzednio pomalowaną powierzchnię, o zmatowieniu i odpyleniu pomalowanej warstwy.
Przy montażu na płytkach ceramicznych  z klasycznymi, głębokimi fugami, dla lepszego efektu wizualnego zalecamy wyrównanie fug za pomocą szpachli i podobnie jak w przypadku klasycznej ściany, zagruntowanie szpachlowanej powierzchni. 

A zatem EXTREME to świetny wybór do  montażu w strefie gotowania, na ścianę, lacobel lub na stare płytki.


Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published