Darmowa dostawa od 2500 zł

Technologia produkcji Canon UVgel

Fabryka wielkoformatowych tapet:

Nasze tapety na wymiar, w standaryzowanych rolkach oraz w kształcie koła powstają w najnowocześniejszej technologii druku cyfrowego marki Canon UVgel.

Koniec brudnych rąk podczas montażu, koniec niepasujących się kolorystycznie pasów tapet, koniec z możliwością łatwego uszkodzenia tapety podczas montażu, koniec z paskowaniem wydruków. Produkcja marki Canon niweluje wszystkie dotychczasowe problemy związane z produkcją wielkoformatowych tapet na wymiar.

Canon wprowadził kompletne rozwiązanie dla producentów cyfrowych tapet na żądanie. Technologia UVgel niweluje bolączki innych dotychczasowych technologii cyfrowego druku. Stabilność rozmiarowa wydruków z UVgel jest uzyskana dzięki temperaturze działającej na podłoże jedynie w okolicach 24 stopni. Stabilność kolorystyczna jest uzyskiwana dzięki temu, że system obrazujący oparty jest o technologię piezzo.

Atrament UVgel posiada certyfikaty do stosowania wewnątrz pomieszczeń i w porównaniu z innymi atramentami, jest zbliżony swoimi właściwościami fizycznymi do niemal atramentu pancernego.  Dodatkowo, jest odporny na działanie większości rozpuszczalników i nie jest wymagana laminacja wydruków.

Podstawą fabryki fototapet jest drukarka Colorado 1650, posiadająca unikatowe rozwiązanie na skalę światową. Operator decyduje czy wydruk ma być drukowany w trybie matowym czy też błyszczącym. Można mieć więc w ofercie tapety z wykończeniem błysk lub mat bez dodatkowej kosztownej laminacji.

Nie ma procesu schnięcia (następuje polimeryzacja atramentu UVgel), więc wydruki mogą być natychmiast konfekcjonowane i wysyłane do klienta.

Tapety zaraz po wydrukowaniu, są docinane ploterem stołowym marki Summa F1460 z dokładnością do 0.1 mm, pozwalającą na idealne pasowanie brytów (pasów/rolek) tapet czoło do czoła - czyli stykowo.

 

Korzyść wynika z wprowadzenia innowacyjnego rozwiązania,  to zmniejszenie liczby reklamacji, automatyzacji produkcji jak i pozyskanie zadowolonych użytkowników końcowych aplikujących bezproblemowo tapety na ścianę, sufit lub podłogę.

Stosowana przez nas technologia to bezpieczne i wysoko jakościowe rozwiązanie dla Ciebie i Twojego wnętrza.