Darmowa dostawa od 2500 zł

Kolekcja Originals- zapomnij o przeciętności

Kolekcja Originals- zapomnij o przeciętności

Większość z nas mniej lub bardziej chciałaby się wyróżniać, posiadać rzeczy unikalne, niepospolite. Dobrze rozumiemy tę potrzebę, dlatego powstała kolekcja Wall Art Original- synergia klasycznych dzieł sztuki z artystyczną ekspresją naszego zespołu grafików. 

Powtarzalność czy spektakularność?

Powtarzalne wzory tapet, których każda rolka jest powieleniem poprzedniej, są szeroko dostępne w każdym markecie budowlanym. Jeśli konwencjonalne rozwiązania nie zaspokajają twoich potrzeb i marzy ci się wielkoformatowy mural, mamy dla ciebie niemal kilkaset propozycji. 

Nie są to jednak klasyczne reprodukcje przeniesione w całej dosłowności do formatu ściany. Nawet korzystając z twórczości znanych artystów staramy się tchnąć w nie nowe życie i dostosować do aktualnych potrzeb wnętrzarskich. Proces ten polega na starannym wyselekcjonowaniu spójnych dzieł sztuki, zestawieniu ich w całość i dodaniu współczesnych elementów. 

Część wzorów pomimo braku bezpośredniego odniesienia do klasycznych dzieł, jest efektem bacznej obserwacji światowych trendów w designie. Inspirujemy się nie tylko kierunkiem w jakim rozwija się się rynek wystroju wnętrz, ale również architektury czy mody. Podobnie jak współpracujący artyści, nasz zespół graficzny chłonie otaczającą go rzeczywistość, w szczególności dzieła perfekcyjne- czyli twory natury i przetwarzając je przez pryzmat estetyki, sztuki i mody, tworzy oryginalne wzory tapet Wall Art. Biorąc pod lupę aktualnie tendencje kolorystyczne, nierzadko wizjonersko przewidujemy nadchodzącą modę. 

 Efekty artystycznej fuzji kilku dzieł

 Wzór „Cherished” to połączenie klasycznych botanicznych rycin Pierre’a-Joseph’a Redoute’a wraz z ponadczasowym, delikatnym ornamentem oraz od lat utrzymującą się w trend ach szarością i betonem. 

 

Z kolei „Peacock” to harmonijne zestawienie wizerunków pawia z obrazów Ohara Kosona i Pitera Pietersza Barbiersa. Umieszczenie ptaków na intensywnym tle imitującym pawie pióra, daje bardzo elegancki i imponujący efekt.

 „Hanami” to kompilacja aż pięciu dzieł następujących artystów: Kōno Bairei, Ohary Koson oraz Williama Sharpa. Połączenie azjatyckiej estetyki, klasycznych motywów kwiatu wiśni czy ryby Koi z elementami flory obszarów wodnych, daje wyjątkowy, kojący efekt kojarzący się nie tylko podróżą do Orientu, ale też relaksem nad jeziorem. 

 

    

 Nie sposób nie wspomnieć o bestsellerowej serii wzorów „Tsuru”. Tak bardzo lubiane żurawie to odwzorowanie japońskiego kimona z początków XX wieku. Wizerunek ptaków naniesiony na ultra elegancką butelkową zieleń, królewski granat, romantyczny róż czy delikatne, pistacjowe chmury, daje niesamowity efekt i w zależności od wybranej palety barw nada się do każdego pomieszczenia. 

 

Również bardzo popularny wzór „Harmony” to interpretacja dzieła Jana van Huyum’a. Modyfikacja kolorów oraz ustawienia kwiatów sprawiła, że bardzo spokojna, kwiatowa kompozycja na obrazie mistrza, nabrała życia, rozmiarów i z bukietu może stać się prawdziwym ogrodem kwiatów w naszym wnętrzu. 

    

Inspirujemy się nie tylko klasyczną sztuką, ale przede wszystkim aktualnymi trendami na rynku wnętrzarskim. Na bieżąco obserwujemy w jakim kierunku podąża światowy design i dokładamy wszelkich starań aby proponowane przez nas wzory były nie tylko na czasie, ale też zawsze posiadały element ponadczasowości.

Originals czyli oryginalność 

Wall Art od początku istnienia stawia na nieszablonowe, świeże i śmiałe rozwiązania we wnętrach. Nasz zespół grafików to wyjątkowe grono pasjonatów szeroko pojętnej sztuki, którzy są nie tylko specjalistami w precyzyjnej obróbce graficznej, ale w większości absolwentami uczelni artystycznych z całej Polski. 

Dokładamy wszelkich starań aby proponowane przez nas produkty były wnętrzarskim rarytasem. Tym samym nasze główne kolekcje Original i Arte są dostępne nie tylko jako tapeta stworzona na konkretny wymiar, ale również w standaryzowanych rolkach, samoprzylepna tapeta w kołach, poszewki na poduszki czy inne domowe tekstylia. 

Zanurz się w świat klasycznej sztuki z nowoczesnym sznytem i odmień swoje wnętrze. 

Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published