Darmowa dostawa od 2500 zł

Dywany na wymiar

Dywany na wymiar

Dywan- przedmiot z niezwykłą historią

Stąpając codziennie po dywanie raczej nie zastanawiamy się jak długa i barwna jest historia tego zwykłego-niezwykłego przedmiotu codziennego użytku. 

Najstarsze znane dywany pochodzą z rejonu Azji Środkowej - dzisiejszego Iranu (niegdyś terenem Persji), Turcji, Kirgistanu czy Turkmenistanu i III/II wieku p.n.e.

Zastosowanie pierwszych dywanów sięga czasów ludów koczowniczych. Ich funkcja była głównie praktyczna, izolowały przed chłodem, brudem i dawały większy komfort spania na ziemi. Tkano je z łatwo dostępnych materiałów takich jak włosie owiec, kóz czy wielbłądów, ale nawet wtedy pomimo stawiania funkcjonalności na pierwszym miejscu, walor estetyczny nie było pomijany i pierwsze dywany barwiono za pomocą ziół, bulw warzyw, korzeni, owoców czy wydzielin niektórych owadów. 

  


Pokaż mi swój dywan, a powiem ci kim jesteś 

  

Dzięki użyciu naturalnych składników i barwników, występujących w konkretnym rejonie, dywany szybko zaczęły nabierać cech charakterystycznych. Wprawne oko mogło rozpoznać w jakim dokładnie rejonie powstał dany dywan i przedstawiciele jakiego ludu go utkali.  Kolejnym czynnikiem wyróżniającym była starannie przemyślana kompozycja kształtów i symboli, które miały znaczenie społeczne, religijne lub polityczne dla danego ludu. 

Dziś przemysł włókienniczy oferuje nam niezliczone rodzaje dywanów. Zasadniczo główna klasyfikacja bazuje na składzie (naturalnym i sytentycznymm) oraz długości runa. Do włókien naturalnych można zaliczyć wełnę, jedwab i bawełnę. Natomiast włókna syntetyczne to przede wszystkim polipropylen, akryl oraz wiskoza.
Jednak wciąż głównym kryterium wyboru dywanu jest to, czy nam się po prostu podoba, wyróżnia się na tle innych dodatków, jest spójny z naszym wnętrzem. 

Wall Art Originals i Arte już nie tylko na ścianie 

Dobrze rozumiemy ciągłą potrzebę zmian naszych klientów i choć nowa tapeta może całkowicie zmienić wnętrze, czasami warto postawić na mniejszą modyfikację. Dlatego przenieśliśmy nasze wzory również na dywany. Każdy wzór, który dostępny jest w naszych kolekcjach możemy wydrukować na dywanie o dowolnym kształcie. 

Szukając kompromisu pomiędzy nieco trudniejszymi w utrzymaniu włóknami naturalnymi a syntetycznymi, postawiliśmy na wiskozę. Charakteryzuje się ona lekkim, a zarazem gęstym, oddychającym włosiem. Jest miękka w dotyku oraz niepodatną na odkształcenia. Mówi się, że wiskozowe dywany w dotyku przypominają naturalny jedwab, a ich włókno wyróżnia się sporym połyskiem i jednocześnie ogromną delikatnością. Dywany wykonane z wysokiej jakości wiskozy są funkcjonalne i sprawdzają się w różnych pomieszczeniach ze względu na wyjątkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Również czyszczenie wiskozy nie nastręcza zbyt wielu trudności.

   


Każda powierzchnia twojego domu może być wyjątkowa 


Nie musisz się ograniczać do jednokolorowych wykładzin czy klasycznych tureckich motywów. Jeśli upodobałeś sobie jeden z naszych wzorów, ale nie jesteś gotowy na większe zmiany, pozwól sobie wprowadzić sztukę do pomieszczenia w postaci miękkiego dywanu, w dowolnym kształcie i rozmiarze. 

Mnogość propozycji gwarantuje, że znajdziesz wzór, który idealnie uzupełni twoje wnętrze. Bez względu czy pochodzi on z Kolekcji Originals i jest fuzją klasycznej sztuki z nowoczesnością, czy wyszedł spod pędzla artysty będąc częścią Kolekcji Arte, możesz dosłownie obcować ze sztuką i mieć z nią namacalny kontakt. 
Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published