Darmowa dostawa od 2500 zł

Czy pościel ma wpływ na jakość snu?

Czy pościel ma wpływ na jakość snu?

Czy pościel ma wpływ na jakość snu?

Statystycznie spędzamy aż 25 lat naszego życia na spaniu, a zdrowy sen to podstawowy element dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne. Istnieje wiele sposobów, aby poprawić jakość czasu spędzonego w objęciach Morfeusza. Jednym z nich jest wybór naturalnej, wysokogatunkowej i pięknej pościeli. 

Higiena snu to podstawa

Sen to przede wszystkim regeneracja dla absolutnie każdego układu w naszym ciele, a  warunki, jakie stworzymy w naszej sypialni to jeden z kluczowych elementów, który zagwarantuje nam głęboki, relaksujący sen. Pomieszczenie, w którym śpimy, powinno być dobrze przewietrzone, a temperatura nie powinna przekraczać 20°C. Pomocny bywa olejek lawendowy oraz nieodzowna rezygnacja ze wpatrywania się w urządzenia emitujące światło niebieskie (telefony, telewizor) na minimum 30 minut przed zaśnięciem.

Kojące piękno pościeli premium

Nie jest tajemnicą, że łatwiej relaksować się w pomieszczeniach, które uznajemy za estetyczne, a wybór pościeli, którą po prostu uważamy za piękną, z pewnością wpłynie pozytywnie na nasz nastrój. Dlatego na pierwszy wzór pościeli Wall Art wybraliśmy bestsellerowy motyw żurawi w łagodnym, beżowym wydaniu- Ivory Tsuru. Żuraw kojarzący się z kulturą japońską, w kraju kwitnącej wiśni nazywa się tsuru. Zarówno w heraldyce jak i w szeroko pojętej sztuce żuraw oznacza szczęście, długowieczność (według japońskich wierzeń żyje on aż 1000 lat!), honor oraz lojalność. Seria Tsuru, która podbiła serca naszych klientów, jest reprodukcją ręcznego malunku na XIX wiecznym, japońskim kimonie, wprowadzając do wnętrza, teraz także w postaci pościeli, nutkę orientu.


Sensoryka snu

Jak pokazują badania, zmysł dotyku ma ogromny wpływ na nasz sen. Wystarczy wspomnieć jeden z koszmarków dzieciństwa - intensywnie wykrochmaloną pościel, przypominającej w dotyku papier ścierny, by docenić miękką, naturalną pościel, którą można się otulić. Jedną z najlepszych tkanin, zapewniających wysoką jakość snu jest bawełna. 

Pościel z bawełny charakteryzuje wysoka przepuszczalność powietrza, co gwarantuje poczucie chłodu latem, a przy niższych temperaturach zapewnia przyjemne ciepło. Bawełna znakomicie odprowadza wilgoć, dzięki czemu nie będziemy się pod nią pocić. Takie właściwości zapewnią osobom w każdym wieku wysoki komfort spania.

Mariaż KIMO i Wall Art - ekskluzywna pościel dla wymagających

Długo szukaliśmy partnera podzielającego naszą filozofię pracy, z którym mogliśmy stworzyć piękną pościel, która jednocześnie jest produktem naprawdę wysokiej jakości. Pościel PREMIUM z bestsellerowym wzorem Ivory Tsuru powstała we współpracy z marką KIMO, która słynie z luksusowych, regionalnych produktów o wyjątkowej jakości. Tkanina, z której szyte są produkty, jest tkana i drukowana na terenie Polski. Bawełna, która jest wykorzystywana w ekskluzywnych pościelach KIMO ma wyjątkowo wysoki threat count (gęstość splotu) - na 10 cm2 wypada, aż 826 nici, co gwarantuje niewiarygodną jakość oraz delikatność produktu końcowego. W procesie druku używane są wyłącznie certyfikowane i ekologiczne farby, co daje 100% bezpieczeństwo. Każda pościel została uszyta w regionalnej szwalni, dając firmie pełną kontrolę jakości. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszym asortymentem osoby, które chcą otulać się każdego wieczoru trwałą i luksusową pościelą stanowiącą ozdobę sypialni.


Comments 0

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published