Darmowa dostawa od 2500 zł

Tapeta w kształcie łuku

Tapeta w kształcie łuku

Tapeta w kształcie łuku

Elegancja łuków i obłych kształtów w projektowaniu wnętrz przeżywa swoisty renesans w ostatnich latach.  Trend szturmem zdobywa zwolenników i coraz więcej projektantów znajduje sposoby na włączenie wyraźnych łuków i krzywizn do swoich projektów i planów. Entuzjaści sugerują, że te miękkie, organiczne, płynne linie znacznie lepiej odzwierciedlają naturę niż ostre linie i krawędzie, do których przywykliśmy w naszych przestrzeniach mieszkalnych. W Wall Art chętnie podążamy za trendami. Jakie atuty posiada tapeta samoprzylepna w kształcie łuku dostępna od niedawna również w asortymencie naszego sklepu? 

Łuk - klasyka gatunku 

W annałach historii architektury łuki sięgają czasów starożytnych cywilizacji, gdzie doceniano ich integralność strukturalną i estetykę.

Architektura łukowa powstała w starożytnej Mezopotamii, a konkretnie w rejonie współczesnego Iraku, około IV tysiąclecia p.n.e. Najwcześniejsze znane przykłady konstrukcji łukowych można znaleźć w architekturze Sumerów i Asyryjczyków, którzy opracowali techniki budowania z cegieł mułowych i zaprawy glinianej, umożliwiające im tworzenie konstrukcji łukowych, takich jak sklepienia i kopuły. Jednak to starożytni Grecy i Rzymianie udoskonalili i spopularyzowali wykorzystanie łuku w swoich projektach architektonicznych, poczynając od majestatycznych łuków rzymskiego Koloseum po misterne mauretańskie łuki Alhambry. 

Tapety łuki we współczesnym wnętrzu 

Organiczne, obłe kształty to nie tylko niesłabnący, ale wręcz rosnący w siłę trend ostatnich sezonów. Znakomitym mariażem tradycji i nowoczesnego designu jest wykorzystanie łuków we współczesnych wnętrzach. 

Oczywiście łukowe drzwi i okna, choć bardzo eleganckie i efektowne są trudne do wprowadzenia do pomieszczenia, które już istnieje. Na szczęście ograniczenie to nie dotyczy tapet. Najnowszy produkt Wall Art to tapeta w kształcie łuku o szerokości 130 centymetrów i wysokości 250 centymetrów. To rozwiązanie nie tylko spektakularne, ale przede wszystkim niezwykle łatwe w użyciu. 

Wzór nadrukowany jest na samoprzylepnym, zmywalnym materiale o subtelnej i eleganckiej strukturze płótna. Rozwiązanie to pozwala na samodzielny montaż tej nowoczesnej tapety nie tylko na ścianie, ale każdej gładkiej powierzchni takiej jak: 

  • szkło, 
  • lakobel,
  • płyta meblowa. 

Designerskie tapety w kształcie łuku - efekt 3D we wnętrzu

Tapeta w kształcie łuku optycznie dodadzą wielkości i trójwymiarowości każdej przestrzeni, nadając pomieszczeniu poczucia płynności oraz ruchu. Tego typu designerska tapeta idealnie nadaje się do stworzenia centralnego punktu we wnętrzu, dając oczom odskocznię od płaskich, liniowych ścian i przestrzeni. 

Podsumowując, powszechność łuków w architekturze historycznej świadczy o ich trwałym uroku i ponadczasowej elegancji, a biorąc pod uwagę, co wydaje się trwałym przejściem w kierunku bardziej „naturalnie wyglądających” domów, trend ten z pewnością pozostanie z nami na dłużej. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z całym asortymentem tapet w kształcie łuku i nie tylko! W asortymencie dostępne są też m.in. ekskluzywne tapety koło oraz klasyczne warianty w rolce. 

0

Skomentuj