Arte
Wall Art Arte to wynik artystycznej kreacji różnorodnych, utalentowanych polskich malarzy. Przeniesione przez nasz dział graficzny do wersji cyfrowej obrazy, stają się ekskluzywnymi tapetami, mogącymi odmienić każde wnętrze. Sztuka spotyka się w nich z wymiarem użytkowym - pozwalając każdemu z nas obcować
z nią w zaciszu własnego mieszkania, biura czy lokalu. Artystyczne tapety na ścianę to wyjątkowe produkty, które są efektem twórczej ekspresji utalentowanych
i kreatywnych osób - z pewnością zadowolą Klientów chcących dodać pomieszczeniom niebanalnego charakteru. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z najnowszą kolekcją tapet, sylwetkami jej twórców oraz do kontaktu.
Z przyjemnością doradzimy zainteresowanym, jaki wariant tapety artystycznej warto wybrać.
Artyści - kolekcja Arte
Anna Kowalczyk
Ukończyła wrocławskie ASP na wydziale wzornictwa. Pasjonuje się malarstwem farbami wodnymi, wykonuje obrazy oraz grafiki inspirowane naturą. Używa również części natury żywej do tworzenia swoich dzieł takich jak odciski liści, kwiatów lub pąków roślin. W wolnych chwilach tworzy rękodzieło - ręcznie malowaną porcelanę. Annowa Interesuje się także fotografią, szczególnie ślubną z upodobaniem sesji plenerowych. Autorka wzorów hand made - z kolekcji Arte.
Wiktoria Bugaj
Urodzona 12 września 1997 w Olkuszu. Ukończyła licencjat na Wzornictwie Przemysłowym na UP im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Brała udział w wielu kursach malarskich, zdobywała nagrody w konkursach graficznych oraz malarskich. Zawodowo maluje obrazy oraz prowadzi stronę @madebybugaj. Jej znakiem rozpoznawczym są akty oraz szeroko pojęte kobiece piękno. Oprócz malarstwa jej największą pasja jest historia oraz projektowanie graficzne.
Magdalena Głodek
Jej obrazy to łącznik dwóch światów: tego, który jest wewnętrznym światem artystki, i który ją otacza. Inspirują ją kobiece emocje, ma potrzebę uchwycenia ich i zamknięcia w jakiejś formie. Kocha niedopowiedzenia, lubi zostawiać bohaterki swoich prac w pół słowa. W obrazach stara się przenieść na płótno tę najbardziej prawdziwą, emocjonalną stronę kobiecej duszy. Współpracuje z galeriami, większość prac jest zamawiana przez prywatnych kolekcjonerów.
Magdalena Lenartowicz
Urodzona w 1989 w Radomiu. Jej sztuka powstaje z potrzeby serca, a w swoich pracach koncentruje się na kolorze - poszukując jego treści i głębi. Jest drogą do wewnętrznego uporządkowania i zgodności z samym sobą oraz miejscem które nas otacza, drogą w której możemy jej towarzyszyć poprzez tworzone przez nią obrazy. Jako źródło inspiracji wskazuje przede wszystkim naturę. Autorka wielu bestsellerowych wzorów, w tym absolutnego hitu "Fog".
Joanna Osińska
Najbliższe jest jej malarstwo, w którym w sposób abstrakcyjny nadaje nowe życie krajobrazom. Dobiera je intuicyjnie, przedstawiając ulubione miejsca, zachwyty zastanymi kompozycjami barwnymi oraz tym, co w przyrodzie najbardziej ulotne. Czasem obrazy te stają się snem o danym miejscu, które na przestrzeni płótna trudno już rozpoznać, a czasem stają się krajobrazem naszej duszy, jako tej, która skrywa w sobie niezliczoną ilość barw.
Paula Poprawska
Z wykształcenia Architekt Krajobrazu. Wieloletnie doświadczenie w grafice komputerowej. Twórca dziecięcej marki Pookys World, gdzie oprócz ilustracji, plakatów i kartek okolicznościowych znajdziecie także ręcznie szyte przytulanki. Wiele lat pracowała jako grafik, ale jej miłością okazało się malarstwo akwarelowe oraz tuszem. Aktualnie specjalizuje się głównie w ilustracji dziecięcej. Jej prace charakteryzują się wyjątkowym smakiem w doborze kolorów.
Katarzyna Śliwka
Artysta plastyk. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Wychowanie Plastyczne - Grafika Artystyczna. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym oraz fotografii. Współpracuje z klientami indywidualnymi oraz dekoratorami wnętrz. Swoje prace prezentowała na wystawach w Polsce i za granicą. Jej dzieła znajdują się w prywatnych kolekcjach oraz w przestrzeni publicznej. Od kilku lat prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla młodzieży.
Bożena Sieczyńska
Trójmiejska artystka zafascynowana kobiecym pięknem oraz naturą. W jej twórczości dominują trzy tematy: szczęście, spokój oraz wolność. "Szczęście"- dynamiczny obraz w ruchu, "Wolność" ukazująca kobiety uwolnione z dotychczasowych ograniczeń oraz "Spokój". Wszystkie łączy monochromatyczna, beżowa gama kolorystyczna z charakterystycznym białym przetarciem. Jej prace prezentowane były na wystawach w Polsce, ale również w Paryżu czy Wenecji.
Muural
Urodzona w 1992 w Katowicach. Do dziś mieszka i tworzy na Śląsku. Magister sztuk plastycznych. Inspiruje ją fascynacja złożoną naturą ludzką. Charakterystyczna ziemista, beżowa paleta kolorów nawiązuje do naturalności. W grafice przedstawia często kobiece sylwetki będące jej wizją uosobienia jednej emocji, zachowania czy kraju pochodzenia. Jej fakturowe, bogato strukturalne malarstwo próbuje uchwycić te kruche osadzone w nas emocje będą osobistymi próbami portretowania rzeczywistości.
Kasia Ekes
Mieszka i tworzy w Gdańsku. Jej największą pasją jest malarstwo, a największą obsesją- piękno. Stworzyła artystyczny sklep internetowy, żeby uwolnić sztukę z zimnego muzeum i dostarczać ją prosto do domów kolekcjonerów. Najczęściej maluje obrazy abstrakcyjne. Podąża w nich za intuicją i daje sobie prawo do nieskrępowanej ekspresji. Malując, zawsze szuka piękna i wolności. Jej sztuka ma moc oddziaływania na intuicyjnym poziomie, wyrażając emocje i stany trafniej, niż robią to słowa.
Albertyna Kacalak-Sicińska
W 2017 r. na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu uzyskała stopień doktora sztuk plastycznych w pracowni malarstwa prof. Zdzisława Nitki. W 2012 r. ukończyła studia dyplomem z wyróżnieniem na tej samej uczelni z zakresu malarstwa sztalugowego w oraz z zakresu multimediów. Uczestniczka licznych wystaw krajowych i zagranicznych, sympozjów artystycznych oraz plenerów malarskich.
Barbara Obrazy
O swoim malarstwie mówi, że przede wszystkim ma zachwycać, być wolne, tajemnicze i intrygujące. Malując dąży do ideału, obserwując jak mieszają się kolory i świadomie tworząc struktury będące rozkoszą dla obserwatorów.
Każdy namalowany obraz uczy ją i inspiruje do powstania kolejnego. Opisuje się jako bardzo samokrytyczną i wymagającą. Obserwuje, doświadcza i maluje odważnie, a wszystko po to by przeżywać przyjemność z uczuć wywołanych jej twórczością.
Ewa Mróz
Twórca od urodzenia. Przez dwadzieścia dziewięć lat poszukiwała artystycznego sposobu wyrażania siebie by finalnie wybrzmiało w malarstwie akrylowym na płótnie. Z początku mocno ekspresyjne i barwne jak sam charakter artystki. Z biegiem lat umiejscowione na przeciwległym biegunie, spokoju i ciszy, które jak powiada jest przeciwwagą dla niej samej. Po siedmiu latach życia w Holandii i Niemczech, obecnie mieszka i tworzy w Polsce.
Małgorzata Gajderowicz
Głównym źródłem inspiracji jest sztuka dalekowschodnia, zwłaszcza japońska. Jak autorka sama podkreśla — źródła tych inspiracji są bardzo różne: może to być wystawa w muzeum, wzór uwieczniony na starym kimonie czy niepozorne, wyrzeźbione przez ludowego artystę, bambusowe pudełko. To właśnie dzięki różnorodnym źródłom inspiracji oraz wysokiej wrażliwości, w jej pracach odnajdujemy fascynujące eksperymenty i koncepty, zarówno w sferze kolorów, jak i form graficznych.
Maciej Szupica
Urodzony w 1975 w Białymstoku. Grafik; artysta video; reżyser filmów dokumentalnych. teledysków, reklam i eventów, rzeźbiarz, grafik, malarz, fotograf, rysownik, scenograf. Absolwent Wydziału Grafiki oraz Rzeźby ASP w Gdańsku. W 2015 uzyskał tytuł doktora sztuk pięknych. Wieloletni wykładowca ASP w Gdańsku. Współtwórca i dr. Artystyczny Interference Festival 2013-2019, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość.
Kamil Siudziński
Urodzony w 1983 roku we Wrocławiu. Z zawodu grafik komputerowy, z zamiłowania artysta. Tworzy sztukę współczesną jednocześnie przekraczać własne granice nie ograniczając się do jednego stylu, tematyki i medium. Uwielbia pracować z farbami akrylowymi na płótnie, tuszami na papierze, czy programami graficznymi. W swoich pracach przedstawia ludzi, naturę i architekturę.
Danuta Leszczyńska
Urodzona w 1978 r. w Lesznie. Ukończyła Wydział Komunikacji Wizualnej Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu (dyplom z grafiki i malarstwa). Obecnie kontynuuje pracę twórczą oddając się głównie malarstwu oraz okazjonalnie projektowaniu graficznemu. Najchętniej posługuje się farbami akrylowymi, a tematem jej prac często są kwiaty. Jej obrazy to florystyczne skrawki zapisane na kawałku płótna.
Katarzyna Miernik Staszelis
Artystka od zawsze mieszkająca i tworząca we Wrocławiu. Z sukcesami, od ponad dwudziestu lat, zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz, zaś Jej największą pasją jest malarstwo. Tworzy obrazy nie tylko jako wyrażenie kreatywnej ekspresji, ale także do konkretnego wystroju wnętrza. Stworzyła wyjątkowe miejsce dla sztuki na mapie Wrocławia o nazwie „Niegaleria”, które nie jest ani biurem projektowym, ani galerią, ani pracownią malarską, ani showroomem, a jednocześnie jest nimi wszystkimi.
Małgorzata Wójcik
Rodowita Wrocławianka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w katedrze Szkła. Zajmowała się witrażem oraz renowacją mebli. W ostatnich latach w pełni oddana malarstwu, które jest dla niej ciągłą drogą i poszukiwaniem. Głównymi wątkami w jej dziełach jest zmienność natury, dynamizm miasta i kobieca emocjonalność. Wszystkie te motywy przedstawia w sposób nieoczywisty, poruszający wyobraźnię.
Hanna Dymarczyk
Tworzy obrazy minimalistyczne, surowe z wyraźną strukturą. Dąży do estetyki, która nie zdominuje wnętrza, ale stanie się jego ponadczasową częścią. Uwielbia połączenie minimalistycznej formy z obszernością formatu. Wykorzystuję w swoich pracach różne techniki i produkty.
Anna Julia Kowalska
Z wykształcenia związana ze sztuką, grafiką oraz multimediami. Po studiach wyjechała do Chicago, gdzie przed długi czas żyła, pracowała i rozwijała swoje artystyczne zamiłowania. Umiejętności fotograficzne i komputerowe zdobyte podczas edukacji w Radomiu i Warszawie zbliżyły ją do sztuki cyfrowej, która stała się istotnym elementem jej twórczego procesu artystycznego. Jej prace nawiązują do stylu ilustracyjnego, a wiele pomysłów zostało zaczerpniętych z jej własnych fotografii.
Krzysztof Cichoń
Malarz, grafik, architekt, wykładowca uniwersytetu SWPS na wydziale grafiki, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, autor wielu polskich murali. Poza malarstwem prowadzi biuro architektoniczne oraz tworzy indywidualne projekty modowe. Autor wielu wystaw indywidualnych w Polsce i Austrii. Eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi oraz materiałami. W jego pracach dominuje farba akrylowa, ale też inne media, takie jak olej, kredka, marker, spray.
Piotr Wojtecki
Piotr Wojtecki – projektant, grafik, malarz. Obecnie mieszkaniec Łodzi. Absolwent Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki projektowej. Tworzy obrazy i obiekty artystyczne w nurcie abstrakcji geometrycznej. Inspiruje się architekturą modernizmu, sztuką streetartu i graffiti, z którymi jestem związany od młodości. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Szwecji.