Darmowa dostawa od 2500 zł

Technologia druku

HP Latex – technologia druku ekologicznego

Wyjątkowa technologia, która zapewnia wydrukom nie tylko wysoką jakość (taką samą lub nawet lepszą w porównaniu z drukarkami pigmentowymi), ale jest także ekologiczna. 

W przeciwieństwie do technologii solwentowej nie jest szkodliwa dla zdrowia ludzi. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować ją nie tylko na zewnątrz, ale także we wnętrzach mieszkalnych.

Druk składa się z cząsteczek wody, pigmentu i cząsteczek lateksu. Dzięki wysokiej temperaturze woda wyparowuje, a cząstki lateksu wiążą pigment na powierzchni materiału. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii druku, nie stosuje się tutaj żadnych rozpuszczalników ani składników rakotwórczych, które bardzo nieprzyjemnie pachną, nawet wiele dni po produkcji. 

 

Link do filmu porównującego technologie znajdziecie tutaj

 

 

Jest to jedyna technologia atestowana i certyfikowana do użycia w placówkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola, szpitale, hotele czy przychodnie.

Zastosowana w drukarkach termiczna metoda utrwalania tuszu sprawia, że wydruki są natychmiast gotowe i kompletnie bezzapachowe.

Druk posiada takie certyfikaty jak:

ECOLOGO 

Korzystanie z tuszy na bazie wody nie jest szkodliwe dla zdrowia, ani dla otoczenia. Nie jest wymagana wentylacja pomieszczeń, a magazynowanie i wymogi transportu tuszy są o wiele mniej skomplikowane. Tusze HP Latex dają więcej możliwości - bezwonne wydruki dają to czego nie uzyska technologia solwentowa i UV.

GREENGUARD, FSC C115319, PEFC, epeat

HP daje pełną stabilność i trwałość w drukach wielkoformatowych. Drukarka HP Latex posiada certyfikat EPEAT Bronze - nagrodę za niski wpływ na środowisko naturalne.