Jak nakleić naklejkę na ścianę?

Jak nakleić naklejkę na ścianę?

Na jakich powierzchniach naklejamy?

Naklejkę możemy nakleić na wszelkiego rodzaju gładkich powierzchniach, takich jak: szkło, drewno, metal, plastik, kafelki, lakier – czyli – na:

Najlepiej, aby to były powierzchnie całkowicie płaskie, gdyż wszelkie zagięcia mogą spowodować odklejenie się naklejki.

Do oklejenia najlepiej nadają się powierzchnie gładkie, suche i płaskie. W przypadku powierzchni świeżo malowanych, warto odczekać przynajmniej dwa tygodnie na ostateczne utwardzenie się farby, aby zminimalizować ryzyko jej ewentualnego oddzielenia się od powierzchni wraz z naklejką. Przed aplikacją naklejki należy usunąć z oklejanej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia, kurz oraz tłuszcz. Do tego celu najlepiej użyć preparatu na alkoholu lub o podobnym działaniu, który dobrze radzi sobie z zatłuszczeniami i bardziej uporczywymi zabrudzeniami. W przypadku ścian, wystarczy przetarcie powierzchni lekko nawilżoną wodą ściereczką. Odtłuszczona, czysta i sucha powierzchnia to podstawa powodzenia całej operacji.

Jako, że tapety i naklejki winylowe z wallart.com.pl są w pełni samoprzylepne, nie potrzeba do nich kleju, ani bardziej specjalistycznych narzędzi. Przyda się jedynie rakla lub inny zamienny kawałek plastiku (np. stara karta kredytowa), którym będziemy mogli wygodnie wygładzić powierzchnię naklejonej tapety lub naklejki w celu usunięcia pęcherzyków powietrza i dokładniejszego przyklejenia jej do oklejanej powierzchni.

 


 

Tapeta lub naklejka winylowa z wallart.com.pl składa się z trzech warstw:

 

1) Przezroczystej folii transportowej.

2) Naklejki właściwej.

3) Papierowego podkładu zabezpieczającego warstwę kleju.

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Naklejkę kładziemy na twardej, dużej i czystej powierzchni (stół, podłoga) papierem zabezpieczającym do góry, a następnie ostrożnie go odklejamy zaczynając od górnej krawędzi, przyciskając zagiętą część papieru do powierzchni naklejki. Drugą dłonią ostrożnie przyciskamy naklejkę, aby ją usztywnić i zatrzymać w miejscu. W ten sposób odsłaniamy warstwę kleju.

2) Naklejkę ostrożnie nakładamy stroną pokrytą klejem na wcześniej wymierzoną i przygotowaną powierzchnię, zaczynając od górnej krawędzi. Jeśli górna krawędź przylega równo, ostrożnie wygładzamy resztę powierzchni naklejki, a następnie za pomocą kawałka płaskiego, gładkiego plastiku całość wygładzamy od środka na zewnątrz, usuwając bąbelki powietrza.

3) Gdy już wszystko przylega równo do powierzchni, zaczynamy odklejanie wierzchniej, przezroczystej folii transportowej. Postępujemy z nią podobnie, jak wcześniej z warstwą spodnią, tj. odklejamy z jednej strony i przyciskając do powierzchni, ostrożnie przesuwany zagiętą krawędź, ściągając ją z naklejki. Jeśli powierzchnia oklejana została przygotowana prawidłowo oraz naklejkę dokładnie przyciśnięto, w tym momencie od powierzchni oklejanej powinna odchodzić tylko folia transportowa, pozostawiając samą naklejkę właściwą.

1) Do naklejania dużych grafik najlepiej poprosić o pomoc drugą osobę.Naklejkę kładziemy na twardej, dużej i czystej powierzchni (stół, podłoga) papierem zabezpieczającym do góry, a następnie ostrożnie odklejamy tylko jego górną krawędź, przyciskając zagiętą część papieru do powierzchni naklejki. W ten sposób częściowo odsłaniamy warstwę kleju - nie ściągamy od razu całego papieru zabezpieczającego.

2) Naklejkę ostrożnie nakładamy stroną pokrytą klejem na wcześniej wymierzoną i przygotowaną powierzchnię, zaczynając od górnej, odbezpieczonej krawędzi. Jeśli górna krawędź przylega równo, ostrożnie, równolegle do powierzchni naklejki, ściągamy resztę papieru zabezpieczającego warstwę kleju. Następnie wstępnie wygładzamy powierzchnię naklejki od góry do dołu, aby równo przyległa do oklejanej powierzchni. Teraz dopiero, za pomocą kawałka płaskiego, gładkiego plastiku, całość wygładzamy od środka na zewnątrz, usuwając bąbelki powietrza.

3) Gdy już wszystko przylega równo do powierzchni, zaczynamy odklejanie wierzchniej, przezroczystej folii transportowej. Postępujemy z nią podobnie, jak wcześniej z warstwą spodnią, tj. odklejamy z jednej strony i przyciskając i przesuwając po powierzchni naklejki, ostrożnie ściągamy. Jeśli powierzchnia oklejana została przygotowana prawidłowo oraz naklejkę dokładnie przyciśnięto, w tym momencie od powierzchni oklejanej powinna odchodzić tylko folia transportowa, pozostawiając samą naklejkę właściwą.

Naklejka powinna teraz równomiernie przylegać do powierzchni. Prawidłowo użytkowana może nam służyć nawet 10 lat i dłużej. Jeśli życzą sobie Państwo, aby to nasi specjaliści dokonali oklejenia, jest to usługa dodatkowo płatna. Prosimy w takim przypadku o kontakt z wallart.com.pl w celu dokonania indywidualnej wyceny. Na wszystkie aplikowane przez nas naklejki udzielamy rocznej gwarancji.

translation missing: pl.blogs.comments.with_count 0

Skomentuj

translation missing: pl.blogs.comments.moderated